Škola pro život
Olomoucký
      kraj

Dne 12.5.2017 se naše ZŠ zúčastnila již 20. ročníku  fotbalového turnaje pro chlapce a dívky ve dvou kategoriích:   1.- 3. třída a 4.-5. třída. Okresní finále se stejně jako v loňském roce konalo na umělé trávě v Jeseníku.

Naše ZŠ postavila týmy v obou kategoriích.

  1. kategorii reprezentovaly ZŠJeseník, Česká Ves, Javorník, Bělá pod Pradědem, Mikulovice a ve II. kategorii to byla i ZŠ Žulová.

Turnaj se hrál na půlku fotbalového hřiště systémem 7+1 v délce 2 x 15 min.

Pro mladší žáky naší školy začal turnaj velmi dobře, kdy  přehráli Českou Ves vysoko s výsledkem 6:0, ale v zápase proti Jeseníku remizovali 4:4. Ve třetím zápase proti nám nastoupil silný soupeř z Javorníku, ale i přesto zápas skončil remízou 1:1. Škoda našich nevyužitých šancí, kterých bylo opravdu dost. V posledním utkání s Bělou pod Pradědem jsme remizovali 1:1, ale celou dobu jsme byli lepším soupeřem - fotbal se však hraje na góly.

Pořadí v kategorii mladších žáků, kterou reprezentovali A. Látalová, R. John, O. a M. Lukašákovi, M. Mlíka, Š. Koudelka, J. Maňur, D. Gvizd, M. Látal, P. Hanúsek, D. Stojar, M. Štencel, T. Macek:  

1.       místo ZŠ Javorník - bude reprezentovat okres Jeseník na krajském finále v Olomouci (v loňském roce to byla naše ZŠ)

2.       místo ZŠ Bělá pod Pradědem

3.       místo ZŠ Mikulovice

4.       místo ZŠ Jeseník

5.       místo ZŠ Česká Ves.

V kategorii starších žáků jsme si věřili o trochu více, protože i zde je několik šikovných fotbalistů, ale fotbal je sport nevyzpytatelný …….

Prvním soupeřem byl Jeseník – zápas byl hodně vyrovnaný, ale kluci z Jeseníku krátce před koncem zápasu vstřelili branku a vyhráli 1:0. Ve druhém zápase se děti střetly se Žulovou - po celou dobu jsme byli jasně lepším týmem, ale naše koncovka byla špatná. Toto utkání nakonec skončilo remízou 0:0.

Ve třetím zápase jsme prohráli s Českou Vsí 1:4, ale Česká Ves byla opravdu lepší a po zásluze vyhrála. Poslední zápas jsme odehráli s Bělou pod Pradědem, tentokrát to byly naše děti, kteří dominovaly a nakonec vybojovaly vítězství 3:1.

Pořadí starší kategorie, které se zúčastnili žáci M. Kalný, N. Knilová, D. Kňazovčík, V. Špelda, M. Lužík, V. Hinšt, P. Vondrka a A. Sláma:

1.       místo ZŠ Jeseník

2.       místo ZŠ Česká Ves

3.       místo ZŠ Mikulovice

4.       místo ZŠ Žulová

5.       místo ZŠ Bělá pod Pradědem.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem žákům za vzornou reprezentaci školy a konstatovat, že jsme se za své výkony vůbec nemusíme stydět. Dále pak děkuji p. učitelkám Dostálové a Šarmanové za doprovod, dozor, podporu. Vše jsme společně zvládli na výbornou.

                                                                                                                               Libor Sláma         

      A my zase děkujeme touto cestou panu Liboru Slámovi za jeho obětavý přístup a velkou pomoc při účasti v této soutěži! :-)

stitek cup X mcdonald X finále X okresní

Webdesign by NATAMI Copyright © 2013  JPS. All rights reserved • Mikulovice u Jeseníku • Olomoucký kraj •

Czech Republic • transport • stavby • zateplení • stavební stroje • dlažby • plovoucí podlahy • skladové prostory • jps •

seznam • levně • kuchyně • koupelny • voda • odpady • mikulovice.cz • mikulovice.com • jesenicko • Jeseniky • kanalizace •

Joomla hosting • grafika • správa www • návrh www • internetový obchod • správa sítě • optika • rozpočty • doprava

Tato lišta slouží k tomu, aby se lidé v Evropské unii naučili bezmyšlenkovitě odklikávat cokoliv.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. více

rozumím

ZŠ Mikulovice využívá cookies k ukládání informací na Váš počítač, aby zvýšila funkčnost svých internetových stránek a zdokonalila jejich vlastnosti. Všechny cookies na našich stránkách můžete vymazat či zablokovat, ale některé části internetových stránek v takovém případě přestanou být funkční. Váš následný pohyb po našich stránkách je brán jako souhlas s užíváním cookies pro tento www server.