SuperUser Account
/ Categories: ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

Koncem listopadu 2019 se na naší škole konala Olympiáda v českém jazyce pro žáky 8. a 9. ročníků. Soutěže se zúčastnilo celkem 18 žáků, kteří měli odvahu a chuť ponořit se do nelehkých úkolů vyhlášených Národním institutem pro další vzdělávání. Stejně jako každoročně byly úkoly pro soutěžící dosti obtížné, byť byly letos jednodušší než v letech předchozích.

Součástí olympiády byla také část slohová, kde měly děti napsat práci v celkovém rozsahu 25-30 řádek na téma -  „Tomu říkám překvapení!“. Vezmeme-li v úvahu, že na celkové zpracování tohoto zadání, které má vykazovat veškeré atributy kultivovaného, pravopisně bezchybného projevu, byla necelá hodina, je to úkol také velmi náročný. A to i přesto, že na první pohled letošní téma vypadalo docela jednoduše...

Po náročném opravování se na stupni vítězů umístili tito žáci: Aneta Kapustová z 9. ročníku, Marcel  Říha ze třídy 8.A a Gabriela Morongová z 8.B třídy. V okresním kole, které proběhne koncem ledna 2020 v Jeseníku, nás mohou  reprezentovat pouze 2 žáci s nejvyšším počtem bodů, tedy Aneta a Marcel. Gábince zůstala role náhradníka. Držme jim palce v okresním kole!

Závěrem bych chtěla poděkovat všem soutěžícím za hojnou účast a pochválit je za projevenou snahu a zájem účastnit se právě této nelehké jazykové soutěže.

Mgr. Pavlína Kapustová

Předchozí článek Vánoční prázdniny
Další článek Kluby pro účastníky ŠD
Print
426

Theme picker